Kiedy sprawca ukradł 25 metrów rurek miedzianych z zewnętrznej klimatyzacji sklepowej – przestały działać lodówki w sklepie. Tego samego dnia policjanci VIII Komisariatu Policji we Krakowie zatrzymali 40-letniego złodzieja

Kiedy sprawca ukradł 25 metrów rurek miedzianych z zewnętrznej  klimatyzacji sklepowej  – przestały działać lodówki w sklepie. Tego samego dnia policjanci VIII Komisariatu Policji we Krakowie zatrzymali 40-letniego złodzieja

14 marca br. w jednym ze sklepów spożywczych na os. Centrum C w Nowej Hucie zepsuły się naraz wszystkie lodówki. Specjalista wezwany do ich naprawy stwierdził jednakże, że problem leży nie w samych lodówkach, a raczej w agregacie chłodniczym na zewnątrz sklepu. Okazało się, że ktoś w nocy ukradł  około 25 metrów rurek miedzianych, uszkadzając agregat.

Właściciel sklepu natychmiast  zgłosił kradzież i uszkodzenie mienia w  VIII Komisariacie Policji w Krakowie. Swoje straty wycenił na kilkanaście tysięcy złotych.  Policjanci bardzo szybko namierzyli złodzieja miedzi. Jak ustalono, 40-latek (bez stałego miejsca zamieszkania) dokonał kradzieży rurek i uszkodzenia agregatu w noc poprzedzającą „awarię”. Po wymontowaniu rurek zawiózł je od razu do punktu skupu metali kolorowych.

Zebrany materiał dowodowy w tej sprawie pozwolił na przedstawienie sprawcy zarzutów uszkodzenia mienia oraz kradzieży. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.