„Dni Nowej Huty”

„Dni Nowej Huty”

W sobotę 10 czerwca br. na terenach zielonych przy Nowohuckim Centrum Kultury odbyła się impreza plenerowa pn.: „Dni Nowej Huty”, w której uczestniczyli również krakowscy policjanci.

Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie wspólnie z Komisariatem VIII Policji przygotował stanowisko profilaktyczne w ramach, którego promowano zarówno bezpieczeństwo w życiu codziennym jak i bezpieczeństwo nad wodą. Policjanci przygotowali dla uczestników wiele ciekawych atrakcji. Można było m.in. zobaczyć wnętrze radiowozu, umundurowanie zakładane przez funkcjonariuszy w pododdziałach zwartych, a także założyć „alkogogle” i „narkogogle”, które pozwalają doświadczyć, jaki wpływ na zdolność postrzegania rzeczywistości ma działanie alkoholu i innych substancji psychoaktywnych. Najmłodsi uczestnicy mogli wykonać na pamiątkowej karcie Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, odcisk swoich linii papilarnych

Wyjątkową atrakcją był pokaz i tresura psów służbowych Wydziału Sztab Policji KMP w Krakowie. Zwierzaki zaskarbiły sobie sympatię widzów, którą najlepiej można było zauważyć na uśmiechniętych twarzach najmłodszych.