Zatrzymany złodziej sklepowy

Zatrzymany złodziej sklepowy

Policjanci z VIII Komisariatu Policji zatrzymali 28 -letniego złodzieja, który kradł w sklepach w jednym z centrum handlowych w Krakowie. 29 -latek usłyszał zarzuty.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek tj. 24 lipca br. Dyżurny z VIII Komisariatu Policji w Krakowie otrzymał informację od jednego z pracowników ochrony w centrum hałdowym o ujęciu złodzieja sklepowego. Jak się okazało na miejscu, mężczyzna został zatrzymany gdy próbował odjechać samochodem z parkingu. Szybka reakcja pracowników ochrony uniemożliwiła ucieczkę. Mężczyzna dokonał kradzieży w dwóch sklepach odzieżowych. W pierwszym ze sklepów został zauważony przez jednego z pracowników, kiedy wchodził do przymierzalni z dużą ilością podkoszulków. Chwilę później – niezauważalny wymknął się ze sklepu – w przymierzalni pozostawił po sobie jeden podkoszulek.

Następnie poszedł do kolejnego sklepu. Tam skradł kolejną partię odzieży. Pracownice sklepu dopiero po chwili zorientowały się, że wraz z klientem zniknęły ubrania warte kilkaset złotych. Z pomocą pracowników ochrony sprawdzono monitoring na podstawie którego wytypowano złodzieja. Został on zatrzymany w ostatniej chwili, kiedy próbował wraz ze znajomym odjechać samochodem.

Został ujęty, a następnie przekazany policji. Przy mężczyźnie zabezpieczono skradzioną odzież wartą kilkaset złotych. Do Krakowa przyjechał wraz ze znajomymi z Katowic.

Sprawca usłyszał zarzuty kradzieży.