Właściciel mieszkania zabrał najemcy paszport i usiłował wyłudzić pieniądze.

Właściciel mieszkania zabrał  najemcy paszport i usiłował wyłudzić pieniądze.

Policjanci z VIII Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali nieuczciwego 45-latka.

Kilka dni temu, do VIII Komisariatu Policji w Krakowie zgłosił się 28-letni obywatel Ukrainy, który prosił o pomoc w odzyskaniu paszportu. Jak ustalili policjanci, dokumenty zabrał mężczyźnie  właściciel mieszkania, od którego  ten wynajmował mieszkanie na jednym z osiedli w Nowej Hucie.

Z 45-letnim właścicielem lokalu, zaraz na początku najmu została spisana umowa cywilno – prawna. Przez kolejne miesiące 28-latek wzorowo wywiązywał się z opłat w wysokości 2 tys. złotych, niestety w ostatnim okresie, jak tłumaczył, miał problemy finansowe i za ostatni miesiąc zalegał. Aby nie było niedomówień, natychmiast  skontaktował się z właścicielem mieszkania prosząc o prolongatę.

45-latek zgodził się na odłożenie spłaty w czasie, ale jako zastaw zabrał Ukraińcowi paszport. Kiedy obcokrajowiec oddał zaległe 2 tys. złotych, usłyszał, że zniszczył stolik w mieszkaniu, więc musi jeszcze dodać 50 złotych. Kiedy i tę kwotę 28-latek zapłacił usłyszał, że są inne straty w mieszkaniu (pomimo podpisanego protokołu zdawczo – odbiorczego) wycenione przez właściciela na 4700 złotych. Obywatel Ukrainy widząc, że nie uwolni się od roszczeń tego człowieka powiadomił Policję.

Policjanci z VIII Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 45-letniego mężczyznę. Podczas przeszukania jego mieszkania znaleziono pasztort obcokrajowca i zwrócono go prawowitemu właścicielowi. Sprawca usłyszał zarzut ukrywania dokumentów, którymi nie miał prawa dysponować (art. 276 KK). Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.