Aktualności

 • Uszkodził samochód i posiadał narkotyki, został zatrzymany przez policjantów
  2020-02-06  Pod koniec stycznia kryminalni z Komisariatu Policji VIII w Krakowie ustalili i zatrzymali 32-latka, który miał na swoim koncie uszkodzenie samochodu oraz posiadanie blisko 40 gramów marihuany.
  30 stycznia br. na jedno z nowohuckich osiedli udali się kryminalni z Komisariatu Policji VIII w...
  więcej
 • Poszukiwany 22-letni oszust, wynajmujący fikcyjne kwatery w Zakopanem i nad polskim morzem w rękach krakowskich policjantów
  2020-02-03  Krakowscy policjanci zatrzymali 22-latka, który ukrywał się w Katowicach przed ciążącą na nim karą więzienia. Mężczyzna posiadał na swoim koncie kilka wyroków sądu, wedle których powinien trafić do zakładu karnego na okres ponad 5 lat. 22-letni oszust wynajmował za pośrednictwem Internetu...
  więcej
 • Zatrzymani sprawcy czynnej napaści na policjantów
  2020-01-16
  8 stycznia br. w jednym z mieszkań w Nowej Hucie czterech mężczyzn dopuściło się czynnej napaści na policjantów. Sprawcy zostali zatrzymani. Grozi im do 10 lat więzienia.
  W minioną środę, około godz. 3.20, policjanci z Komisariatu Policji VIII w Krakowie zostali wezwani na interwencję do jednego z...
  więcej
 • Życzenia świąteczne Komendanta Głównego Policji
  2019-12-24  Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku Komendant Główny Policji gen. insp. dr Jarosław Szymczyk w imieniu własnym i kierownictwa polskiej Policji złożył życzenia wszystkim policjantkom, policjantom i pracownikom Policji.

   

  KOMENDANT GŁÓWNY POLICJI            
  Warszawa, 24 grudnia 2019...
  więcej
 • Świąteczne życzenia od Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie
  2019-12-24  Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinsp. dr Krzysztof Pobuta  w imieniu własnym oraz kierownictwa małopolskiej Policji składa najlepsze życzenia wszystkim policjantkom, policjantom i pracownikom naszego garnizonu.
     więcej
 • ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE KOMENDANTA MIEJSKIEGO POLICJI W KRAKOWIE
  2019-12-24  więcej
 • Wizyta policjantów i ratowników w Zespole Szkół Specjalnych nr 6 w Krakowie
  2019-12-06
  5 grudnia br. policjanci z Komisariatu Policji VIII w Krakowie, wraz z druhami z Grupy Poszukiwawczo Ratowniczej OSP Goszcza, gościli w Zespole Szkół Specjalnych nr 6 w Krakowie.
  W trakcie prelekcji omówione zostały zasady bezpieczeństwa, jakich powinni przestrzegać uczniowie. Funkcjonariusze...
  więcej
 • Złodzieje sklepowych chłodziarek w rękach policji
  2019-12-06
  Dwaj mieszkańcy Krakowa, którzy na początku września br. ukradli zamrażarkę oraz lady chłodnicze znajdujące się przed jednym ze sklepów mięsnych w Krakowie usłyszało zarzut kradzieży. Ponadto jeden z nich został rozpoznany przez mundurowych jako osoba poszukiwana do odbycia kary pozbawienia...
  więcej
 • Zmiany w ustawie Prawo o ruchu drogowym
  2019-12-05

  6 grudnia 2019 r. wchodzą w życie przepisy dotyczące „korytarza życia” oraz jazdy zgodnie z zasadą zamka błyskawicznego – tzw. jazdy na suwak, wprowadzone ustawą z dnia 16 października 2019 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. poz. 2202).

  Korytarz życia
  Obowiązek tworzenia...
  więcej
 • Kilku krakowian oszukanych metodą na „policjanta” straciło w sumie 500 000 zł
  2019-11-22  Mimo licznych apeli ze strony Policji kolejne osoby padają ofiarą oszustów, a w grę wchodzi utrata znacznych kwot. Od początku tego tygodnia już 6 krakowian straciło swoje oszczędności, na łączną kwotę … ponad pół miliona złotych.
  W każdym z tych przypadków dzwoniący zyskiwali zaufanie ofiar...
  więcej

Strony