Krakowscy policjanci zatrzymali kolejnych 11 członków gangu narkotykowego

Krakowscy policjanci zatrzymali kolejnych 11 członków gangu narkotykowego

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji VIII w Krakowie, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Kraków-Nowa Huta, od wielu miesięcy pracowali nad sprawą zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się wprowadzaniem do obrotu na terenie naszego miasta i pobliskich miejscowości, znacznych ilości środków odurzających.  W tej sprawie we wrześniu ubiegłego roku kryminalni zatrzymali kilkanaście osób, powiązanych ze środowiskiem pseudokibiców, którzy zaangażowani byli w przestępczy proceder. Wówczas, decyzją sądu, 4 podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych. Natomiast pozostali zostali objęci dozorem Policji. Pisaliśmy o tej sprawie tutaj: https://malopolska.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/policjanci-z-viii-komisariatu-policji-w-krakowie-rozbili-zorganizowana-grupe-przestepcza

Natomiast  w poniedziałek (29 stycznia br.), na terenie Krakowa , a także ościennych powiatów (wielickiego i krakowskiego), policjanci przeprowadzili realizację, w wyniku której ujęli 11 kolejnych podejrzanych. Wśród zatrzymanych znalazło się 10 mężczyzn w wieku od 18 do 28 lat oraz 27-letnia kobieta. Podczas przeszukania ich miejsc zamieszkania, policjanci ujawnili i zabezpieczyli przyrządy służące do konfekcjonowania narkotyków (wagę elektroniczną, młynek do mielenia suszu itp.), niebezpieczne przedmioty w postaci kija bejsbolowego oraz maczety i kibicowskie emblematy.

Materiał dowodowy zebrany w śledztwie, pozwolił na przedstawienie 5 członkom szajki zarzutów udziału w zorganizowanej grupie przestępczej (art. 258 KK) i wprowadzania do obrotu 1180 g suszu konopi indyjskich o szacunkowej wartości czarnorynkowej sięgającej 29 tys. zł (art. 53 ust. 2 UoPN). Natomiast  pozostali odpowiedzą za posiadania łącznie 225 g marihuany (art. 62 ust. 2 UoPN). Niektórym z podejrzanych grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Decyzją Prokuratury Rejonowej Kraków-Nowa Huta, wobec wszystkich podejrzanych zostały zastosowane środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji, poręczenia majątkowego w wysokości od 5 000 zł do 10 000 zł oraz zakazu opuszczania kraju i kontaktowania się z podejrzanymi, będącymi członkami grupy przestępczej.

Loading Video...