Pobili go sztachetami, bo jak tłumaczyli, źle rzucał piłką do kosza

Policjanci zatrzymali sprawców pobicia 17- latka

Policjanci z VIII Komisariatu  Policji w Krakowie zaraz po zdarzeniu zatrzymali wszystkich 3 sprawców pobicia 17-latka. Sąd,  zastosował 3 miesięczny tymczasowy areszt dla sprawców tego  bulwersującego czynu.

24 kwietnia, około godz.19 na jednym z osiedli w Nowej Hucie doszło do pobicia 17-latka, obywatela Ukrainy. Jak ustalili policjanci chłopak wraz ze swoim polskim rówieśnikiem przebywał na przyszkolnym boisku gdzie grali w kosza. W pewnym momencie obok boiska pojawiło się 3 młodych mężczyzn, którzy zaczęli zaczepiać 17-latka.  Kiedy w obronie zaczepianego stanął jego polski kolega, został brutalnie odepchnięty i uderzony przez jednego ze sprawców. Od przepychanek słownych napastnicy przeszli teraz do rękoczynów. Z pobliskiego ogrodzenia wyłamali drewniane pale (w tym zakończone gwoździami) i zaczęli nimi okładać 17-latka, po czym ukradli mu piłkę i uciekli. Scenę pobicia widział przypadkowy przechodzeń, który wezwał na miejsce Policję. Funkcjonariusze błyskawicznie przystąpili do penetracji terenu i po kilkunastu minutach w okolicach Ronda Czyżyńskiego zatrzymali wszystkich 3 sprawców pobicia.

20-latek  usłyszał zarzuty znieważania osoby ze względu na jej przynależność narodową (art. 257KK),  zarzut naruszenia nietykalności cielesnej (art. 217 KK) oraz pobicia (art.159 KK). Pozostali dwaj sprawcy usłyszeli zarzuty pobicia. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.  

Z uwagi na charakter czynu oraz brutalność sprawców Sąd (w dniu 27 kwietnia) zastosował wobec wszystkich podejrzanych tymczasowy areszt na 3 miesiące.