Policjanci z VIII Komisariatu Policji w Krakowie szukając skradzionych rowerów trafili do mieszkania pasera, gdzie oprócz roweru znaleźli kradzione elektronarzędzia

Policjanci z VIII Komisariatu Policji w Krakowie szukając skradzionych rowerów trafili do mieszkania pasera, gdzie oprócz roweru znaleźli kradzione elektronarzędzia

1 kwietnia br. policjanci VIII Komisariatu Policji w Krakowie przyjęli zawiadomienie o kradzieży z włamaniem do wózkowni jednego z bloków na os. Stalowym. Z wózkowni zniknął rower (różowa damka ) wart 600 złotych. Policjanci rozpoczęli czynności wykrywcze.

Kilka dni później (7 kwietnia br. )  doszło do kradzieży roweru z klatki schodowej bloku na os. Zielonym.  Właściciel wycenił swoją stratę na 1,5 tys. złotych. W tym samym dniu  policjanci  zatrzymali 31-letniego sprawcę kradzieży. Okazało się, że mężczyzna odpowiada także za kradzież z włamaniem do wózkowni. Zebrane materiały dowodowe w tej sprawie pozwoliły postawić sprawcy zarzuty kradzieży oraz kradzieży z włamaniem.

Funkcjonariusze ustalili, że skradzione rowery mogą znajdować się w jednym z mieszkań na os. Stalowym. Podczas przeszukania tego lokalu  funkcjonariusze oprócz roweru skradzionego z klatki schodowej, znaleźli także inne 2 jednoślady oraz  elektronarzędzia o wartości ok. 8 tys. złotych Były to przedmioty ukradzione pod koniec marca br. z piwnicy jednego z bloków na os. Słonecznym. Wynajmująca to mieszkanie 23-letnia kobieta usłyszała zarzuty paserstwa. ( art.291 KK ). Wygląda na to, że gromadziła w mieszkaniu rzeczy pochodzące z różnego rodzaju przestępstw. Policjanci ustalają, sprawcę kradzieży elektronarzędzi a także ewentualnych odbiorców kradzionych przedmiotów.