Okradł kurierów, sklep z elektroniką, szkołę.... Seryjny złodziej w rękach policji

Okradł kurierów, sklep z elektroniką, szkołę.... Seryjny złodziej w rękach policji

Kilka dni temu w Komisariacie Policji VIII w Krakowie zgłoszono kradzież sprzętu ogrodniczego, do której doszło na terenie jednej ze szkół znajdujących się w Nowej Hucie. Ponadto, w ostatnim okresie nasiliły się zgłoszenia o okradaniu samochodów kurierów, kiedy ci dostarczali paczki odbiorcom. Sposób działania sprawcy we wszystkich tych przypadkach był bardzo podobny.  
Funkcjonariusze z „ósemki’’  szybko wytypowali osobę, która mogła mieć związek z tymi zdarzeniami. Na początku listopada, na jednej z nowohuckich ulic kryminalni zatrzymali  34-latka podejrzewanego o kradzieże.

Policjanci ustalili, że mężczyzna czterokrotnie dopuścił się kradzieży paczek z pojazdu firmy kurierskiej w trakcie gdy kurier dostarczał inne przesyłki. Zrabowany towar został wyceniony przez poszkodowanych na sumę ponad 2800 zł.
Ponadto 34-latek pod koniec września br. w trakcie wizyty w jednym ze sklepów z elektroniką wyniósł towar na kwotę ponad 640 zł, nie płacąc. Kilka dni później ukradł on również dmuchawę do liści, którą zabrał z terenu  jednej z nowohuckich szkół. Straty w tym wypadku zostały wycenione na sumę sięgająca blisko 800 zł.

Dodatkowo mężczyzna dopuścił się oszustwa, sprzedając pochodzący z kradzieży towar w jednym z lombardów znajdujących się na terenie Krakowa. Policjanci zabezpieczyli  skradziony sprzęt, który finalnie został zwrócony właścicielowi.
34-latek przyznał się do winy. Usłyszał zarzuty kradzieży oraz oszustwa. Jako że przestępstw tych dopuścił się w warunkach recydywy, grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 12.